← Усі новини Більше на каналі
✓ 2 джерела
8 червня, 13:15

SIPRI: 9 ядерних держав нарощують арсенали, світ рухається до нової гонки озброєнь

Стокгольмський міжнародний інститут дослідження миру (SIPRI) оприлюднив щорічну доповідь. Усі дев'ять держав з ядерною зброєю — США, Росія, КНР, Велика Британія, Франція, Індія, Пакистан, КНДР та Ізраїль — упродовж 2025 року продовжували модернізувати та розширювати свої ядерні арсенали. Загальна кількість ядерних боєголовок у світі перевищила 12 тисяч. SIPRI попереджає, що людство наближається до нової гонки ядерних озброєнь.
Підтверджені факти
Всі 9 ядерних держав у 2025 році розширювали або модернізували свої арсенали (підтверджено 2 джерелами)
Загальна кількість ядерних боєголовок у світі перевищує 12 тисяч (підтверджено 2 джерелами)
Думка AI
Звіт SIPRI фіксує тривожну тенденцію: глобальна архітектура ядерного роззброєння, закладена після Холодної війни, фактично демонтована. Основними рушіями є ядерна модернізація Китаю та вихід Росії з договорів у сфері контролю над озброєннями. Для України та Европи це означає збільшення ядерної невизначеності в безпековому середовищі — особливо на тлі неодноразових ядерних погроз з боку Росії. Відсутність дієвих міжнародних механізмів стримування та переговорного процесу між наддержавами свідчить, що ця тенденція у найближчій перспективі не зупиниться.
Джерела
Теги